403 Forbidden Hatası ve Çözümü

403 Forbidden Hatası ve Çözümü

Siteniz wordpress olsun ya da olmasın... 403 Forbidden hatası ftpdeki site klasörlerinizin yazma ve okuma izinleri ile ilgilidir. WordPress sitelerinizin klasör izinleri 755 veya 750, wordpress dosya izinleri ise 644 veya 640 olmalıdır. Ancak wp-config.php dosyasını güvenlik açısından 444 veya 400 yapabilirsiniz. Uploads klasörü 755 olarak çalışmazsa 777 şeklinde ayarlamayı deneyiniz.

Eğer WordPress yerine başka bir sistem kullanıyorsanız, bütün klasör izinlerini 755... Görsel gibi yükleme yapılacak klasörleri ise 777 olarak ayarlayabilirsiniz.

Görüşmek üzere :)

 

Bir önceki yazım olan Google Toplu URL Kaldırma başlıklı makalemde google toplu link silme, google toplu url kaldırma ve googleda toplu olarak linkler nasıl kaldırılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Özlem'den Okuyucuya

Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. Okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazabilir veya hemen aşağıdan mail listeme abone olarak bana destek olabilirsin.

Paylaş

google
linkedin

İlginizi Çekebilecek Yazılar