All In One Seo Kaynaklı Valid Hataları

All In One Seo Kaynaklı Valid Hataları

Bugün sizlere belki bazılarınızın bildiği, bazılarınızın ise şimdi öğreneceği valid hatasının çözümünden bahsedeceğim.

Wordpress alt yapısını kullananlarınız bilirler ki, seo eklentisi olarak genelde iki eklenti tercih edilir. Biri Yoast Seo, diğeri ise All in One Seo eklentisi. Ancak All in One Seo eklentisinin kullanıldığı sitelerde W3C hataları meydana gelmektedir. Bu hataların nedeni, meta etiketlerine itemprop="description" ve itemprop="keywords" özelliklerinin atanması ile ilgilidir.

<meta name="description" itemprop="description" content=".." />
<meta name="keywords" itemprop="keywords" content=".." />

Eğer valid hataları gibi bir takıntınız mevcut ise ( benim gibi:) ), eklenti ayarlarından Use Schema.org Markup özelliğini kapatarak eklenti kaynaklı valid hatalarından kurtulabilirsiniz.

Bu notumuzda burada böylece dursun bakalım, işinize yararsa ne mutlu.

Baş baş herkese.

Bir önceki yazım olan Belli Bir Tarihten Önceki Yazıları Toplu Silmek başlıklı makalemde wordpress yazıları toplu silmek ve yazıları toplu silmek wordpress hakkında bilgiler verilmektedir.

Özlem'den Okuyucuya

Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. Okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazabilir veya hemen aşağıdan mail listeme abone olarak bana destek olabilirsin.

Paylaş

google
linkedin

İlginizi Çekebilecek Yazılar

  • Özlem hanım bu Ahrefste görünen non critivcal olan Missing meta keywords hatası için mi acaba.