Bootstrap Grid Css Dosyası Nasıl Oluşturulur?

Bootstrap Grid Css Dosyası Nasıl Oluşturulur?

Birçok web sitelerinde kullanılan Bootstrap frameworkünü bende sıkça projelerimde kullanıyorum. Bootstrap'ın grid yapısı, responsive tasarımlar için büyük kolaylık sağlarken kullanılmayan cssler ise sitede yük yaratıyor. Eğer sizde benim gibi Bootstrap'ın sadece grid sistemini kullanma taraftarı iseniz,  http://getbootstrap.com/customize adresinden Bootstrap'ı özelleştirerek projenize dahil edebilirsiniz.

Bootstrap Grid Css Dosyası Nasıl Oluşturulur?

Less files bölümünde, Grid system ve Responsive utilities seçenekleri işaretlenerek download edilebilir. Ancak grid sistemi ile Navbar ve Typography seçeneklerini de çok kullandığım için css dosyasını buna göre alıyorum.

bootstrap-grid-css-dosyasi-nasil-olusturulur-02

Bir önceki yazım olan WordPress SSL Kurulumu Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemde cpanel ssl kurulumu, ssl kurulumu nasıl yapılır ve wordpress ssl kurulumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Özlem'den Okuyucuya

Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. Okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazabilir veya hemen aşağıdan mail listeme abone olarak bana destek olabilirsin.

Paylaş

google
linkedin

İlginizi Çekebilecek Yazılar

 • Bootstrap grid'in diğer grid sistemleri(örn. 960.gs) ile farkı nedir? Avantajları ve dezavantajları?

  • Merhaba Hüseyin,

   Bootstrap bir css kütüphanesidir. Grid sisteminin haricinde; tipografi, responsive menü, form, table, input, carousel slider ve daha fazlası... gibi css biçimlerini bünyesinde barındırır.

   960.gs yi belki 3 senedir kullanmıyorum. Şu an güncelleme geldi mi bilmiyorum ama 960.gs böyle detaylı bir kütüphane değil.

   Ayrıca 960.gs grid sistemi yüzdelik dilimlerle çalışmadığı için tarayıcıya göre büyüyüp küçülme olmuyor.