Woocommerce’ta Türk Lirası ( ₺ ) İşareti Nasıl Değiştirilir?

Woocommerce’ta Türk Lirası ( ₺ ) İşareti Nasıl Değiştirilir?

Dün danışanlarımın sitelerinden birine wordpress optimizasyon çalışmalarını yaparken şöyle bir şeye ihtiyacım oldu.

Sitedeki Türk Lirası ikonlarını ( ₺ ) değiştirerek, siteye TL şeklinde yazdırmak. Bunun için eklenti ya da eklentiler mevcut. Ancak genel olarak söylüyorum, eklentiler sayfada css ve javascript yükü yarattığı için bu tip durumları mümkün olduğu kadar functions.php dosyasına ekleyebileceğim fonksiyonlarla ya da kodlarla çözmeye çalışıyorum.

Dün karşılaştığım sorun için ise, iki satırlık bir fonksiyon ya da kod mevcut. Bu fonksiyonu kullanarak woocommerce ile gelen Türk Lirası işaretlerini TL olarak yazdırabilirsiniz. Ya da fonksiyonu kullanarak diğer para birimleri için çeşitlendirebilirsiniz.

function tl_para_birimi(){
	return 'TL';
	}
add_filter('woocommerce_currency_symbol', 'tl_para_birimi' );

Bir önceki yazım olan Eklentisiz WordPress Login Ataklarını Sınırlayın başlıklı makalemde eklentisiz worpdress login girişlerini sınırlayın ve wordprees limit login attempts hakkında bilgiler verilmektedir.

Özlem'den Okuyucuya

Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. Okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazabilir veya hemen aşağıdan mail listeme abone olarak bana destek olabilirsin.

Paylaş

google
linkedin

İlginizi Çekebilecek Yazılar