WordPress Anasayfada İstenmeyen Kategorileri Engelleme

Wordpress anasayfa üzerinde istemediğiniz kategorilerin yazılarını devre dışı bırakmak için aşağıdaki fonksiyon kodunu functions.php dosyasına ekleyebilirsiniz.

function preventHomepageTips($query) {
  if($query->is_home() && $query->is_main_query()) {
    $query->set('cat', '-1'); // 1 Kategorisine ait yazilar anasayfada gosterilmez. 
  }
}
add_action('pre_get_posts', 'preventHomepageTips');

Birden fazla kategori engellemek için ise $query->set('cat', '-1'); satırını $query->set('cat', '-1, -5, -10'); şeklinde düzenleyebilirsiniz.

Bir önceki yazım olan WordPress Menüsüne Active Classı Nasıl Eklenir ? başlıklı makalemde wordpress menüsüne active classı eklemek ve wordpress menüsüne active classı nasıl eklenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Özlem'den Okuyucuya

Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. Okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazabilir veya hemen aşağıdan mail listeme abone olarak bana destek olabilirsin.

Paylaş

google
linkedin

İlginizi Çekebilecek Yazılar

  • Cemal Erdogan

    merhaba çok güzel bir ders olmuş elinize sağlık önceikle. Benim buna benzer bi sorum olacaktı, woocommerce bir eticaret sitem var. Xml linkinden ürünleri otomatik çekiyorum. Fakat çekerken bir kategorinin gelmesini istemiyorum buna nasıl bir fonksiyon yazabilirim. Yada içerdeki functions.php ye ne yazarsam o kategori her güncellediğimde gelmez.. Tabi içerisindeki ürünlerde dahil :)