Selamlar herkese,

Bugünkü konumuz Wp Mail Smtp eklentisinin Gmail ayarları ile ilgili.

Bazı hosting firmaları güvenlik sebebiyle smtp mail form yapısını kullanmaktadır. Bu nedenle eğer wordpress gibi sistemler kullanmıyorsanız, iletişim ve sipariş gibi formlarınızı smtp mail yapısına göre yeniden düzenlemeniz gerekir.

Wordpress sitelerimizde ise, böyle sorunları  Wp Mail Smtp eklentisi ile çözebiliyoruz. İletişim formlarınızı gmail adresi üzerinden sağlıklı bir şekilde çalışmasını isterseniz, aşağıda görseldeki gibi ayarlarınızı yapılandırabilirisiniz.

Eğer WP Mail Smtp eklenti ayarlarını yapmanıza rağmen iletişim formlarınız gmail adresine gitmiyorsa, gmail ayarlarınızı da yapılandırmanız gerekecek. Adım adım ilerleyelim.

Gmail adresinizin ayarlar sayfasına tıklayın.

wp-mail-smtp-gmail-ayarlari-02

Yönlendirme ve POP/IMAP sekmesinde IMAP erişimini etkinleştirin.

wp-mail-smtp-gmail-ayarlari-03

https://myaccount.google.com/security linkinde bulunan Daha az güvenli uygulamalara izin ver seçeneğini etkinleştirin.

wp-mail-smtp-gmail-ayarlari-04

Merak etmeyin, bu kadar ayardan sonra wp mail smtp eklentisi sağlıklı çalışmaya başlıyor :) Yine bir sorunla karşılaşırsanız konu altından yorumlarınızı gönderebilirsiniz.

Bir önceki yazım olan Sitemap İmage Site Haritası Robots.txt Hatası başlıklı makalemde robots.txt hatası, sitemap.xml harita hatası ve sitemap.xml robots.txt hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuya Yorumunuzu Bekliyorum