Birçok web sitelerinde kullanılan Bootstrap frameworkünü bende sıkça projelerimde kullanıyorum. Bootstrap'ın grid yapısı, responsive tasarımlar için büyük kolaylık sağlarken kullanılmayan cssler ise sitede yük yaratıyor. Eğer sizde benim gibi Bootstrap'ın sadece grid sistemini kullanma taraftarı iseniz,  http://getbootstrap.com/customize adresinden Bootstrap'ı özelleştirerek projenize dahil edebilirsiniz.

Bootstrap Grid Css Dosyası Nasıl Oluşturulur?

Less files bölümünde, Grid system ve Responsive utilities seçenekleri işaretlenerek download edilebilir. Ancak grid sistemi ile Navbar ve Typography seçeneklerini de çok kullandığım için css dosyasını buna göre alıyorum.

bootstrap-grid-css-dosyasi-nasil-olusturulur-02

Bir önceki yazımız olan WordPress SSL Kurulumu Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde cpanel ssl kurulumu, ssl kurulumu nasıl yapılır ve wordpress ssl kurulumu hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorum

 • Bootstrap grid'in diğer grid sistemleri(örn. 960.gs) ile farkı nedir? Avantajları ve dezavantajları?

  • 22 Tem 2016

   Merhaba Hüseyin,

   Bootstrap bir css kütüphanesidir. Grid sisteminin haricinde; tipografi, responsive menü, form, table, input, carousel slider ve daha fazlası... gibi css biçimlerini bünyesinde barındırır.

   960.gs yi belki 3 senedir kullanmıyorum. Şu an güncelleme geldi mi bilmiyorum ama 960.gs böyle detaylı bir kütüphane değil.

   Ayrıca 960.gs grid sistemi yüzdelik dilimlerle çalışmadığı için tarayıcıya göre büyüyüp küçülme olmuyor.

Konuya Yorumunuzu Bekliyorum