Sosyal medya platformlarından en çok hangisini kullanıyorsunuz? Ya da aktif olduğunuz sosyal medya platformlarını ne kadar verimli kullanıyorsunuz?

Bana sorarsanız ben en çok Facebook'u kullanıyorum ve zaman zaman haber akışındaki hareketlilikten dolayı asıl takip etmem gereken konuları ya da sayfaları kaçırıyorum. Bu durumu önlemek adına da facebook ilgi alanı listelerini kullanıyorum.

İlgi Alanı Listeleri Nedir?
Kendi haber kaynağınızı kendiniz oluşturduğunuz kişiselleştirilmiş akış listeleridir.

İlgi Alanı Listeleri Nasıl Oluşturulur?

  • https://www.facebook.com/addlist adresinden yeni bir liste oluşturabilir ya da arkadaşlarınızın oluşturmuş olduğu ilgi alanı listelerini takip edebilirsiniz. Tabii böyle listeler oluşturulmuşsa 🙂

facebook-ilgi-alani-listeleri-02

  • Liste oluştur butonuna tıkladıktan sonra sayfaları yada arkadaşlarınızı listeye ekleyerek listeler oluşturabilirsiniz.

  • Listeleri oluştururken dilerseniz gizlilik ayarlarını da yönetebilirsiniz.

facebook-ilgi-alani-listeleri-04

  • Kendi oluşturduğunuz listelere bakmak ya da düzenlemek için ise https://www.facebook.com/bookmarks/lists adresini kullanabilirsiniz.
  • Aynı zamanda oluşturduğunuz listeleri favorilere alarak mobilden de takip edebilirsiniz.

Son olarak diyorum ki; Facebook sizi kullanmasın, siz onu kullanın 😉

Sevgiler.

Bir önceki yazımız olan Linkedin'de Yayıncı Olmak başlıklı makalemizde linkedin yayıncı olmak, linkedin yayıncılık ve linkedinde yayıncı olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuya Yorumunuzu Bekliyorum