WooCommerce Ürünlerinin Eskiden Yeniye Doğru Sıralanması

Herkese merhaba,

Bu haftaki yazım, WooCommerce ürünlerinin eskiden yeniye sıralanması / filtre eklenmesi ile ilgili.

WooCommerce sitelerinizdeki ürünlerinizi kategori ve mağaza sayfalarında, tarihe göre eskiden yeniye doğru sıralamak isterseniz, aşağıdaki fonksiyon kodunu alıp, functions.php dosyasına ekleyebilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken konu, <?php ?> etiketleri arasında kalan kodları alıp eklemeniz gerekir. Aksi halde çalışmaz, siteniz İnternal  server 500 hatası verir 🙂

Bitti mi? Tabii ki bitmedi. Yukarıdaki kodu functions.php dosyasına ekledikten sonra, WooCommerce ayarlarından da default olan filtreleme ayarlarını değiştirip, kaydetmeniz gerekir.

Bu işlemden sonra ürünleriniz, en eski tarihten en yeni tarihe göre sıralanmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan WooCommerce Kayıt Ol Formuna Yeni Alanlar Nasıl Eklenir? başlıklı makalemizde kayıt ol formu yeni alan woocommerce, woocommerce kayıt ol formu ve woocommerce kayıt ol formu yeni alanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

 • bilal varol
  01 Şub 2019

  Merhaba,
  merhaba özlem abla çok büyük bir desteğine ihtiyacım var. Yeni bir site kurulumu yapıyorum. Bu sitede eklenecek olan kategori sub kategori sayısı aşırı fazla. Yazı ekleme bölümünde yazı ekleyecek arkadaşların bu kategoriler arasında asıl kategoriyi bulmaları çok zor. Burada sizden istediğim yazı bölümünde dropdown desteği yada böyle bir eklenti mevcutmudur.

  Kategori seçildiğinde alt kategorisi, alt kategoride seçildiğinde onun alt kategorisi şeklinde açılacak sistem. Bir ana 3 de sub category olacak. Yani hepsine totalde 4 dropdown gerekiyor. il, ilçe, semt, mahalle seçimi gibi düşünün. il seçildiğinde ilçe, ilçe seçildiğinde semt, semt seçildiğinde mahalle açılacak gibi.

  Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Konuya Yorumunuzu Bekliyorum