Herkese merhaba,

Bugünkü konumuz, WordPress sitelerde yeni üyeliklerin admin onaylı yapılması ile ilgili.

Biliyoruz ki, WordPress sitelerde kullanıcı adı ve mail adresini girdikten sonra sistem otomatik olarak kullanıcıya şifre gönderiyor ve bir admin onayı gerekmeden kullanıcı siteye üye olabiliyor.   Bu problemin önüne geçip, site üzerindeki üyelikleri admin onaylı yapmak isterseniz New User Approve eklentisini kullanabilirsiniz.

Eklenti ile yeni üyelikleri onaylayabileceğiniz gibi, var olan bir kullanıcının üyeliğini de devre dışı bırakabilirsiniz 😉

Bir önceki yazımız olan WordPress Yazı İçine Reklam Nasıl Eklenir? başlıklı makalemizde wordpress yazı içine reklam ekleme ve yazı içine reklam wordpress hakkında bilgiler verilmektedir.

7 Yorum

 • cemal
  23 Tem 2017

  Çok yararlı bir yazı emeğine sağlık Özlemcim..

  • Özlem Çimen
   24 Tem 2017

   Teşekkürler sevgili Cemal 🙂

 • Doğancan
  14 Nis 2018

  Harika. Tam aradığım şey:) bunun sms ile planı var mı acaba? Mesela admin onayından sonra sms gitmesi 🙂

  • Özlem Çimen
   15 Nis 2018

   Valla inanın hiç öyle bir şeye ihtiyacım olmadı, dolayısıyla bu konuda bilgim yok. Araştırmak lazım 🙂

 • derya
  19 Haz 2018

  Öncelikle teşekkürler, ama benim istediğim özelleştirilebilir form olması. Acaba özelleştirilebilir bir form ile yönetici onaylı form kullanabilir miyiz? Acil desteğe ihtiyacım var 🙁 teşekkürler

 • O. Tuluk
  28 Kas 2018

  New User Approve bu eklentiyi kurdum, ancak yeni üye olanlar, benim onayımı beklemeden hala otomatik olarak aktif oluyorlar. Sitede önceden üyelik için Kullanıcı Rol Editörü kurulu olmasından mı kaynaklanıyor? Bu iki eklenti aynı anda kurulu kalmalı mı? Yoksa sadece New User Approve kullanıcıları yönetmek için yeterli midir?

  • Özlem Çimen
   28 Kas 2018

   İkisini beraber hiç denemedim. O konu hakkında malesef fikrim yok.

Konuya Yorumunuzu Bekliyorum