Zaman zaman danışanlarım için yandex kurumsal mail kurulumu yapsam da, her seferinde mi nasıl yaptığını unutur insan ? Benim gibiler unutuyor işte..  🙂 O zaman ne yapıyoruz,  internette aranmamak adına notlarımız arasına alıyoruz.

  • Yandex kurumsal mail kurulumunu yapabilmemiz için Yandex'te kişisel bir hesabımızın olması önemli. Dolayısıyla kişisel yandex hesabınız yok ise, önceliğimiz bir Yandex hesabı oluşturmak olmalı.
  • Yandex hesabı oluşturduktan sonra kurumsal mail kurulumunu yapabilmek için kişisel yandex hesabımıza girerek https://kurum.yandex.com.tr/ adresinden alan adımızı ekliyoruz.

yandex-kurumsal-mail-kurulumu-nasil-yapilir-02

  • Alan adımızı ekledikten sonra, aynı Google Webmaster doğrulaması yapar gibi html dosyasını yükleyip, "Alan adının sahibini kontrol et" butonundan alan adının bize ait olduğunu doğruluyoruz.

yandex-kurumsal-mail-kurulumu-nasil-yapilir-03

  • Alan adı doğrulama işleminden geçtikten sonra, diğer adımımız Yandex'in verdiği mx ayarlarını cpanel üzerinde MX Giriş yada MX Entry bölümünden yapılandırmak olacaktır.

yandex-kurumsal-mail-kurulumu-nasil-yapilir-04
yandex-kurumsal-mail-kurulumu-nasil-yapilir-05

  • Mx değerlerini de cpanel üzerinde ayarladıktan sonra kurumsal mail adresimizi açıp, Yandex üzerinde kurumsal mail adresimizi kullanabiliriz.

Bugünlük bu kadar, sevgiler 🙂

Önemli Not : Yandex kurumsal mail adresinizi yapılandırdıktan sonra WordPress sitelerinizdeki formların gitmemesi konusunda sorun yaşıyorsanız WP SMTP eklentisini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tüm Linkleri Yeni Sayfada Açmak başlıklı makalemizde js ile target=blank eklemek ve tüm linkleri yeni sayfada açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuya Yorumunuzu Bekliyorum